Táto internetová stránka uchováva a/alebo pristupuje k informáciám v zariadení, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely personalizácie reklám a obsahu, merania reklám a obsahu a získavania prehľadov cieľových skupín našich stránok, ako aj na účely skvalitňovania produktov. S vaším povolením môžeme používať presné údaje o geografickej polohe a identifikáciu prostredníctvom skenovania zariadenia.
Viac informácií o tom, ako používame súbory cookie a o ukladaných informáciách.
Nesúhlasím
Súhlasím
Aktuality>Zopár tipov, ako si skrášliť balkón, vchod alebo dom a vyhrať 300€
Zopár tipov, ako si skrášliť balkón, vchod alebo dom a vyhrať 300€

Zopár tipov, ako si skrášliť balkón, vchod alebo dom a vyhrať 300€

6.12.2017

Ak ste romantický typ človeka, máte radi poriadok, alebo si potrpíte na zaujímavú výzdobu vo svojom byte alebo dome, prinášame Vám niekoľko rád, ako si skrášliť balkón, vchod alebo dom počas najkrajších sviatkov v roku. Vianoce ponúkajú veľké množstvo možností, ako si peknou výzdobou skrášliť svoje okolie a spríjemniť chvíle v kruhu najbližších. Možno si svoj dom skrášľujete počas Vianoc pravidelne. Teraz môžete dokonca vyhrať 300 €. Súťaž pod názvom Skrášli si svoj dom a vyhraj 300 € organizujú VSD a Bratislavský skrášľovací spolok (BOS). Na stránke https://www.vsd.sk/sutaz získate viac informácií.

1. Živý stromček nikdy nič nepokazí, práve naopak

V exteriéri nielenže vydrží dlhšie, ale vynikne viac ako v interiéri. Stačí ho v napríklad zasadiť do črepníka a zatepliť koreňový systém. A v ozdobovaní to netreba preháňať. Aj tu totiž platí, že menej býva niekedy viac. Ozdobe ho skôr jednofarebnými ozdobami, než viacfarebnými, umelými. Napríklad veľkými snehovými vločkami z bieleho kartónu a žiarivými hviezdičkami. Jednofarebná svetelná reťaz môže vkusne zvýrazniť tento krásny kút vášho balkóna a pritiahnuť zrak okoloidúcich.

2. Vkusné môžu byť aj stuhyŽivý stromček

Esteticky pútavé môžu byť aj stuhy v kombinácii so zelenou čečinou a svetelnou reťazou vkusne naaranžované okolo vstupných dverí do domu. Zelená farba ihličia s výraznou, červenou stuhou zviazanou do mašlí určite nesklame. Ak okolie dotvoríte peknými sviečkami v červenom skle, atmosféra je hotová. Stačí už len priložiť pár črepníkov s rozkvitnutou vianočnou hviezdou.

3. Biela bude vždy moderná

Zaveste niekoľko veľkých snehových vločiek do priestoru a skombinujte ich so zelenou čečinou. Efekt môže byť úžasný. Ak ste niekedy videli, aké krásne a rôznorodé tvary má obyčajná snehová vločka, určite viete, o čom hovoríme. Zopár sviečok k tomu a vkusná výzdoba je na svete. Pozor len, aby sviečky neprišli do kontaktu s dekoráciou. Rátajte s tým, že vietor papierové vločky alebo iné dekorácie rozkýva a oheň môže poškodiť alebo zničiť nielen samotnú výzdobu.

4. Hra so svetlom

Inšpiráciou môžu byť aj umelé girlandy. Samostatne síce nevyzerajú vábivo, ale pri troche fantázie so stužkami a svetelnou reťazou môže biť peknou ozdobou balkóna alebo brány. Samostatnú kapitolu pri tejto výzdobe môžu tvoriť aj petrolejové lampy, ktoré priestoru dodajú pravý vianočný nádych. Pozor len, musia byť dobre ukotvené, aby nespadli. Rozliaty petrolej môže narobiť oveľa viac škody ako osohu.

Budeme radi, ak sme vás inšpirovali. Ak by vám chýbalo ešte trochu inšpirácie, tak v galérii pod článkom nájdete fotografie, ako sme vyzdobili priestory našej firmy. Majte na pamäti, že Vianoce sú obdobím žiarivých svetiel a aranžmánov, v ktorých dominuje zelená v kombinácii s červenou alebo bielou, niekedy aj s modrou. Je len na vás, ako priestor dotvoríte svetlom, žiarovkami, svetelnými reťazami alebo sviečkami. Záverom len dodáme, že ostražitosti pri manipulácii s otvoreným ohňom, sviečkami, prskavkami alebo petrolejovými lampami nikdy nie je dosť.

Ak ste už rozhodnutí výzdobe venovať svoj čas, na stránke https://www.vsd.sk/sutaz získate informácie, ako vyhrať 300 € s VSD a BOS.