Táto internetová stránka uchováva a/alebo pristupuje k informáciám v zariadení, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely personalizácie reklám a obsahu, merania reklám a obsahu a získavania prehľadov cieľových skupín našich stránok, ako aj na účely skvalitňovania produktov. S vaším povolením môžeme používať presné údaje o geografickej polohe a identifikáciu prostredníctvom skenovania zariadenia.
Viac informácií o tom, ako používame súbory cookie a o ukladaných informáciách.
Nesúhlasím
Súhlasím
Aktuality>Vo VSD môžete hlasovať elektronicky
Vo VSD môžete hlasovať elektronicky

Vo VSD môžete hlasovať elektronicky

10.11.2021

Klienti našej spoločnosti môžu využiť elektronické hlasovanie vlastníkov bytov a nebytových priestorov. Máme na to vybudované všetky potrebné technické zabezpečenia a prístupy na PORTÁLI VLASTNÍKOV. Elektronické hlasovanie vlastníkov je pritom úplne bezpečné, nemusíte sa obávať zneužitia. Nepotrebujete elektronický občiansky preukaz ani elektronický podpis. Stačí sa zaregistrovať na PORTÁLI VLASTNÍKOV.

Elektronické hlasovanie vlastníkov prebieha jednoducho – vyplnením formulára na PORTÁLI VLASTNÍKOV. Každý vlastník, ktorý hlasuje elektronicky dostane potvrdenie na zaregistrovanú mailovú adresu o tom, ako hlasoval. Pri elektronickom hlasovaní vlastníkov dokonca môžete zmeniť svoj názor tým, že uvedený formulár vyplníte ešte raz. Platí pritom zásada, že platný je posledný zaslaný prejavený názor. Elektronické hlasovanie sa vykonáva paralelne s klasickým písomným hlasovaním, aby mali prístup k hlasovaniu všetci vlastníci v dome, aj ľudia menej skúsení s prácou s počítačom. Je jedno či vlastník hlasuje elektronicky alebo písomne, hlasy sú rovnocenné v obidvoch prípadoch.

Naša spoločnosť má veľmi dobré skúsenosti s elektronickým hlasovaním vlastníkov. Túto službu využívame aj ako prieskum názoru vlastníkov pri dôležitých rozhodnutiach o správe domu. Nemusíme sa v tejto pandemickej dobe stretávať osobne a vystavovať sa riziku prenosu ochorenia.

Ako sa zapojiť do elektronického hlasovania vlastníkov bytov a nebytových priestorov?

Elektronické hlasovanie prebieha pomocou PORTÁLU VLASTNÍKOV. Každý vlastník má možnosť sa pomocou svojho variabilného symbolu zaregistrovať v PORTÁLI VLASTNÍKOV. Po registrácii a overení vlastníka (overenie bežne trvá jeden až dva pracovné dni) má vlastník možnosť hlasovať elektronicky, ale aj si stiahnuť všetky dostupné dokumenty o svojom bytovom dome.

Ako sa dozviem, kedy prebieha písomné hlasovanie a kedy môžem hlasovať?

Každý vlastník má možnosť dostávať notifikačné emaily z PORTÁLU VLASTNÍKOV, ktoré informujú vlastníka o nových súboroch a o prebiehajúcich elektronických hlasovaniach. Notifikačné emaily si môžete aktivovať pri registrácii do PORTÁLU VLASTNÍKOV, alebo, ak už ste registrovaný v PORTÁLI VLASTNÍKOV, môžete si notifikačné emaily zapnúť v nastaveniach vášho účtu.

Môže namiesto vlastníka elektronicky hlasovať niekto iný?

Nie, v zmysle zákona pri elektronickom hlasovaní nie je možné sa nechať zastupovať.