Táto internetová stránka uchováva a/alebo pristupuje k informáciám v zariadení, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely personalizácie reklám a obsahu, merania reklám a obsahu a získavania prehľadov cieľových skupín našich stránok, ako aj na účely skvalitňovania produktov. S vaším povolením môžeme používať presné údaje o geografickej polohe a identifikáciu prostredníctvom skenovania zariadenia.
Viac informácií o tom, ako používame súbory cookie a o ukladaných informáciách.
Nesúhlasím
Súhlasím
Aktuality>ŠFRB podporil ďalší dom v správe VSD
ŠFRB podporil ďalší dom v správe VSD

Štátny Fond Rozvoja Bývania podporil ďalší dom v správe VSD

21.6.2016

Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) podporil ďalšiu obnovu budovy v správe správcovskej spoločnosti VSD s.r.o. Tentokrát na Rajčianskej ulici 24-28 v Bratislave sumou viac ako 72-tisíc eur, a to pri úrokovej miere 0,5 percenta.  V dome za tieto prostriedky vymenia spoločné rozvody plynu, elektriny, kanalizácie, studenej a teplej vody.

„Je to výborná správa pre 72 nájomníkov bytov, pretože po zateplení domu, ktoré urobili v roku  2010, môžu teraz pokračovať v celkovej rekonštrukcii opotrebovaného technického zázemia,“ povedal konateľ správcovskej spoločnosti VSD Peter Plávala a pokračoval, že po podpise zmluvy so ŠFRB sa práce na rekonštrukcii môžu začať. „Po zabezpečení dôležitých administratívnych úkonov sme žiadosť podali vo februári a súhlasné stanovisko zo ŠFRB prišlo v máji tohto roku. Počítame s tým, že po podpise zmluvy, najneskôr do dvoch alebo troch mesiacov otvorí ŠFRB finančný účet, z ktorého budeme prostriedky čerpať. V septembri, resp. októbri môžeme začať s celkovou rekonštrukciou, ktorá potrvá 9 až 10 týždňov. Podľa plánov by sme teda práce mohli ukončiť najneskôr do konca tohto roka,“ ukončil P. Plávala a dodal, že rekonštrukcia  výrazne zvýši nielen komfort vlastníkov, ale aj hodnotu bytov a v neposlednom rade prispeje k modernému a príjemnému bývaniu v dome.