Táto internetová stránka uchováva a/alebo pristupuje k informáciám v zariadení, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely personalizácie reklám a obsahu, merania reklám a obsahu a získavania prehľadov cieľových skupín našich stránok, ako aj na účely skvalitňovania produktov. S vaším povolením môžeme používať presné údaje o geografickej polohe a identifikáciu prostredníctvom skenovania zariadenia.
Viac informácií o tom, ako používame súbory cookie a o ukladaných informáciách.
Nesúhlasím
Súhlasím
Aktuality>Nová kotolňa šetrí zdroje
Nová kotolňa šetrí zdroje

Nová kotolňa šetrí zdroje

13.11.2023

Vlastníci bytov na Karadžičovej ulici č. 49 -55 začínajú vykurovaciu sezónu s novou, vlastnou kotolňou. Rozhodli sa tak nielen kvôli úspore financií, ale aj pre časté havárie na starej 60-ročnej prípojke. Výstavba kotolne stála cca 120-tisíc eur. Dodávku a montáž, ale aj následnú údržbu zabezpečuje spoločnosť SETING Bratislava.

Ide o bytový dom v správe VSD, ktorý si objednal modernú plnoautomatickú kotolňu od nemeckej spoločnosti BUDERUS. Na malom priestore, cca. 17 metrov štvorcových, sú okrem štyroch kotlov aj tri väčšie zásobníky teplej vody. „Každý z nich má 750 litrov, čo pre potreby približne 100 domácností tohto bytového domu v pohode stačí. Prevádzku kotlov a zariadenia dokážeme ovládať aj na diaľku,“ hovorí zástupca spoločnosti SETING Bratislava Stanislav Hudcovič a dodáva, že výhodou je aj to, že všetky súčasti kotolne sú od jedného výrobcu, takže nehrozí nekompatibilita jednotlivých jej častí a ani problém pri prípadnom zabezpečovaní opráv a údržby od viacerých dodávateľov. „V prípade záujmu vlastníkov vieme zariadiť aj alternatívne zdroje vykurovania. Napríklad solárne panely alebo tepelné čerpadlo na ohrev vody, čo tiež šetrí zdroje,“ dodal S. Hudcovič.