Táto internetová stránka uchováva a/alebo pristupuje k informáciám v zariadení, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely personalizácie reklám a obsahu, merania reklám a obsahu a získavania prehľadov cieľových skupín našich stránok, ako aj na účely skvalitňovania produktov. S vaším povolením môžeme používať presné údaje o geografickej polohe a identifikáciu prostredníctvom skenovania zariadenia.
Viac informácií o tom, ako používame súbory cookie a o ukladaných informáciách.
Nesúhlasím
Súhlasím
Aktuality>Nočnú ulicu snímal takmer minútu
Nočnú ulicu snímal takmer minútu

Nočnú ulicu snímal takmer minútu

21.9.2016

Fotosúťaž, ktorú sme vyhlásili v júni tohto roku, sa nedávno skončila víťazstvom Jozefa Šebestu zo Senice. Konatelia našej spoločnosti sa rozhodli, že udelia ešte jednu zvláštnu cenu, a to za najkrajšiu prihlásenú fotografiu. No a ňou sa, aj podľa vyjadrenia odborníkov, stala snímka dvadsaťšesťročného Michala Kováča z Bratislavy. Ide o záber z Rajčianskej ulice, ktorý dáva tušiť, že jej autor nie je začiatočník. Michal sa fotografovaniu venuje od pätnástich rokov a do našej súťaže sa prihlásil náhodou. Nedávno si totiž kúpil samospúšť a učil sa ju používať. Fotku urobil okolo desiatej večer a podľa jeho slov expozičná doba trvala takmer minútu. Laicky to znamená, že fotoaparát snímal nočnú ulicu skoro šesťdesiat sekúnd. Výsledok sa autorovi zapáčil natoľko, že neváhal a poslal ju do našej súťaže, o ktorej sa dozvedel z plagátu vo vchode svojho domu.

Na našu otázku, či pozná spoločnosť VSD odpovedal: „V byte na Rajčianskej bývam s priateľkou asi dva roky. Vedel som, že VSD jej správcom domu, ale priznám sa, že na domovej schôdzi som ešte nebol. Na tie som chodieval skôr v Devínskej Novej Vsi, keď som býval s rodičmi. Práve dnešné stretnutie so zástupcami mojej správcovskej spoločnosti znamená, že je asi čas začať sa viac zaujímať o kvalitu vlastného bývania,“ skonštatoval a dodal, že výhra, 64 GB USB kľúč, ho potešila. „Čítal som, že hlavná cena, tablet LENOVO, urobila obrovskú radosť šesťročnej Laure so Senice. A tak som presvedčený, že je v správnych rukách. Mňa skôr potešil názor odborníkov, ktorí uznali kvalitu môjho záberu. Som spokojný, lebo cítim, že cesta za mojim snom, byť profesionálnym fotografom a živiť sa fotografovaním, pokračuje správnym smerom,“ uzavrel Michal.