Táto internetová stránka uchováva a/alebo pristupuje k informáciám v zariadení, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely personalizácie reklám a obsahu, merania reklám a obsahu a získavania prehľadov cieľových skupín našich stránok, ako aj na účely skvalitňovania produktov. S vaším povolením môžeme používať presné údaje o geografickej polohe a identifikáciu prostredníctvom skenovania zariadenia.
Viac informácií o tom, ako používame súbory cookie a o ukladaných informáciách.
Nesúhlasím
Súhlasím
Aktuality>Na čo nezabudnúť pred dovolenkou
Na čo nezabudnúť pred dovolenkou

Na čo nezabudnúť pred dovolenkou

10.7.2018

Najdôležitejšou je zásada nechať kľúče od bytu známej osobe alebo susedom, ktorí v prípade potreby vyriešia vzniknuté nebezpečné situácie alebo sprístupnia váš byt pracovníkom havarijnej služby. O výhodách takéhoto rozhodnutia snáď nie je treba nikoho presviedčať. V návale povinnosti, ktoré je treba pred dovolenkou stihnúť alebo v ošiali cestovnej horúčky totiž mnohí majitelia bytu urobili doslova fatálne chyby, nad ktorými dnes iba neveriacky krútia hlavou.

Elektrina

Neodpájajte hlavný istič. Bez elektriny totiž zostane aj chladnička. Byt sa potom v letnom sparne po niekoľkých hodinách zmení na neskutočne zapáchajúci priestor. Verte nám, tí ktorí takúto situáciu zažili vám potvrdia, že vyvetrať ho je naozaj vážny a neriešiteľný problém. Platí zásada, že vypnúť by sme mali iba ističe nepotrebných spotrebičov. S najväčšou pravdepodobnosťou sa nachádzajú niekde pri vchodových dverách do bytu. Skontrolujte, či chladnička alebo napríklad akvárium nezostali bez prúdu.

Voda a plyn

Hadičky na koncových zariadeniach môžu prasknúť, aj keď sú pancierové. Vypnúť preto musíte studenú, teplú vodu aj plyn – uzávery sa nachádzajú pri meračoch. Pred odchodom prepláchnite odtok vody silným prúdom teplej vody, pretože nečistoty v ňom môžu po dlhšom čase uschnúť a brániť pohodlnému odtekaniu vody z umývadla, drezu alebo vane.

S prianím príjemnej dovolenky a šťastného návratu do nepoškodeného bytu
tím VSD