Táto internetová stránka uchováva a/alebo pristupuje k informáciám v zariadení, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely personalizácie reklám a obsahu, merania reklám a obsahu a získavania prehľadov cieľových skupín našich stránok, ako aj na účely skvalitňovania produktov. S vaším povolením môžeme používať presné údaje o geografickej polohe a identifikáciu prostredníctvom skenovania zariadenia.
Viac informácií o tom, ako používame súbory cookie a o ukladaných informáciách.
Nesúhlasím
Súhlasím
Aktuality>Ako zabezpečiť svoj byt pred odchodom na dovolenku?
Ako zabezpečiť svoj byt pred odchodom na dovolenku?

Ako zabezpečiť svoj byt pred odchodom na dovolenku?

20.7.2016

Pred dovolenkou je na nás toho veľa. Treba sa zbaliť, dokúpiť, čo nám chýba, možno o trochu viac pracovať, dať niekomu poliať kvety, postrážiť psa. Pri všetkých týchto povinnostiach a v neposlednom rade radosti z nastávajúcej dovolenky sa ľahko zabudne aj na tú najdôležitejšiu vec: zabezpečiť svoj byt, aby bol aj po dovolenke v rovnakom peknom stave, ako sme ho nechali. Prinášame vám preto jednoduchý zoznam vecí, na ktoré netreba zabudnúť pred odchodom na dovolenku.

ELEKTRINA

Odstavte elektrické spotrebiče, ktoré počas vašej neprítomnosti nemusia byť pod prúdom – okrem mrazničky, akvária, a podobne. Pozor, spotrebiče nestačí iba vytiahnuť zo zásuvky! Rátajte s alternatívou, že vás môže sused vytopiť, strecha začať tiecť, búrka vytlačiť (najmä staršie) okno a do bytu môže napršať. Preto vypnite aj ističe, samozrejme, okrem tých, ktoré zabezpečujú prevádzku už spomínaných dôležitých spotrebičov.

VODA A PLYN

Hadičky na koncových zariadeniach môžu prasknúť, aj keď sú pancierové. Odstavte preto studenú, teplú vodu, ale aj plyn – všetky uzávery sa nachádzajú pri meračoch.

DÔLEŽITÉ

Nechajte susedom kľúče alebo kontakt na osobu, ktorá má prístup do vášho bytu aj počas vašej dovolenky. V prípade havarijného stavu je to mimoriadne dôležité. Nejde totiž iba o polievanie kvetov.  Havarijná služba sa rýchlo dostane do bytu a zabráni škodám, ktoré sa môžu vyšplhať až do tisícov eur.